امروز :

حمایت از تولید کلید توسعه کشور است/ انتقاد از افزایش قیمت کالاهای معیشتی

Image ALt

حمایت از تولید کلید توسعه کشور است/ انتقاد از افزایش قیمت کالاهای معیشتی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نشست ویژه فراکسیون اشتغال و تولید مجلس عصر امروز (سه شنبه، 29 آبان ماه) با حضور اعضای این فراکسیون، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی برگزار شد.

در این نشست غلامرضا کاتب، رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس با اشاره به اهمیت حمایت از تولید و اهمیت اشتغال در کشور، گفت: به طور حتم حمایت از تولید تنها راهکار توسعه کشور است به طوری که کشوری مانند ژاپن بعد از جنگ جهانی استراتژی خود را بر حمایت از تولید قرار داد و امروز به توسعه دست یافته است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: براساس گزارش ها و آمارها رشد سرمایه گذاری در سال جاری به منفی 2 درصد خواهد رسید و آن نشان دهنده آن است که باید برنامه ریزی دقیقی برای جذب سرمایه ها صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در قانون برنامه ششم توسعه بر کاهش معضل قاچاق تاکید و اعلام شده است که سالانه باید حدود 15 درصد قاچاق کاهش پیدا کند اما متاسفانه تاکنون این میزان محقق نشده است.

کاتب با انتقاد از افزایش قیمت کالاهای معیشتی مردم، گفت: امروز مردم با افزایش چند برابری قیمت کالا روبه رو هستند و این سوال را مدام مطرح می کنند که چرا دولت هیچ اقدامی برای کنترل این وضعیت انجام نمی دهد چرا سازمان تعزیرات و وزارت صنعت، معدن و تجارت با تخلفات مقابله نمی کند.

رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته شاهد افزایش تدریجی قیمت کالاهای اساسی بوده ایم به طوری که قیمت لبنیات در سال 92، حدود 2 برابر افزایش پیدا کرد و امسال نیز قیمت آن سه یا چهار برابر شده است و متاسفانه با این معضل هیچ کسی مقابله نمی کند.

لینک های مرتبط