امروز :

مردم از شرایط اقتصادی کشور مطلع شوند/ لزوم یکی شدن عمل با گفتمان

Image ALt

مردم از شرایط اقتصادی کشور مطلع شوند/ لزوم یکی شدن عمل با گفتمان

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب صبح سه‌شنبه در نشستی با شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و روحانیان گرمسار به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان ضمن بیان اینکه اقتصاد کشور به گونه‌ای که نفت به عنوان سرمایه ملی عملا ابزار سیاسی دشمن شده است و با بهره‌گیری از آن ملت ایران را تحت‌فشار قرار می‌دهد، ابراز داشت: استکبار دست از شیطنت‌های خود بر نخواهد داشت و سیاست‌های خود را دنبال می‌کند.

وی تنها راه برون‌رفت از مشکلات را اداره مملکت بدون نفت دانست و گفت: مطلع بودن مردم از شرایط اقتصادی کشور می‌تواند به مواضع سیاسی، اجتماعی و فرهنگی موجود در جامعه بسیار کمک کند.

لزوم یک صدایی در درون نظام

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس  بابیان اینکه در این شرایط باید در درون نظام یک صدایی حاکم باشد، ابراز داشت: درست زمانی که در مقابل ما شیطنت‌های آمریکا قرار دارد می‌بایست دست از خواسته‌های بزرگ و کوچک خود برداشته و به منافع نظام اندیشه کنیم زیرا جامعه نیازمند شنیدن صدای واحد است که برای تحقق آن مسئولان بسیار باید تلاش کنند.

کاتب در ادامه تصریح کرد: راه حل دوم یکی شدن عمل با گفتمان مسئولان است و هر چه قدر در این مقوله بیشتر تلاش شود به همان میزان اعتماد عمومی جامعه نیز فزونی خواهد یافت و برنامه‌ریزی دشمن برای ایجاد شکاف بین دولت و مردم نقش بر آب می‌شود.

وی اضافه کرد: به عنوان راه حل سوم در مقابل شرایط اقتصادی فعلی چاره‌ای جز ترویج کار و تلاش مضاعف نداریم، در مقابل هر شیطنتی از سوی استکبار تنها همین یک راهکار وجود دارد و به طبع اگر جامعه نیز این همت والا را مشاهده کند قادر به ترمیم اقتصاد خواهد بود.

کاهش درآمد بقاع متبرکه ریشه یابی شود

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شرایط مشارکت‌های فرهنگی جامعه را در مراسم مختلف مطلوب ارزیابی کرد و ابراز داشت: حضور مردم طی ایام اربعین، ۲۸ صفر و شهادت امام رضا(ع) علیرغم همه سختی‌های موجود با باور دینی و بر اساس اعتقاد دینی بسیار چشمگیر بود که پیامد این حضور برای دشمنان کوتاه نیامدن ملت در مبارزه با استکبار است.

کاتب بابیان اینکه درامد بقاع متبرکه این شهرستان طی سال گذشته حدود ۲۸۰ میلیون تومان در یک سال بود، ابراز داشت: این رقم در شش‌ماهه امسال به شدت کاهش پیداکرده و به میانگین ۱۱۲ میلیون تومان رسیده است که نشان می دهد در نیمسال اول۹۷، نزدیک ۳۰ میلیون تومان کاهش داشته که بخش عمده آن به مسائل اقتصادی مردم منتهی می‌شود.

وی بابیان اینکه در بحث موقوفات سال گذشته ۱۱ مورد و امسال سه موقوفه گزارش‌شده است، اضافه کرد: اگر این کاهش در حوزه وقف از اقتصاد و معیشت مردم ناشی شود قابل تحمل است ولی اگر ریشه‌دار در باور دینی مردم باشد باید پیرامون آن تحلیل و موردبررسی قرار گیرد.

لینک های مرتبط