امروز :

وزیر آموزش و پرورش در گرمسار: ۴۰ هزار دانشجوی جدید امسال وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند

Image ALt

وزیر آموزش و پرورش در گرمسار: ۴۰ هزار دانشجوی جدید امسال وارد دانشگاه فرهنگیان می‌شوند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، سید محمد بطحایی دقایقی پیش در آئین آغاز به کار مرکز آموزش تخصصی دانشگاه فرهنگیان در آرادان اظهار داشت: مهر امسال بیش از 40 هزار دانشجوی جدید در قالب دوره‌های یکساله و چهار ساله دارد دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال یک‌صدمین سال ایجاد تربیت معلم در کشور است تصریح کرد: تربیت معلم در واقع مهم‌ترین منشأ تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش محسوب می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امسال نخستین سال است که بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان کشور پذیرش شده‌اند؛ این مهم را نشان‌دهنده توجه ویژه دولت و مجلس به دانشگاه فرهنگیان دانست.

بطحایی با اشاره به اینکه متأسفانه در دوره‌های گذشته به دلیل دور شدن از دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت معلم به عنوان منشأ تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش، در برخی موارد مجبور به اتخاذ تصمیم عجولانه برای تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش شدیم و در این بین برخی افراد با صلاحیت‌های کمتر وارد آموزش و پرورش شدند افزود: امیدواریم در آینده نه چندان دور دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز تربیت معلمان به جایگاه اصلی خود بازگردد.

 وی اضافه کرد: باید به سرعت تعداد پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در کشور افزایش یابد؛ چراکه در 6 سال آینده به شدت به نیروی انسانی متخصص در حوزه نظام تعلیم و تربیت نیاز خواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ورود بیش از 14 میلیون دانش‌آموز به مدارس کشور در ابتدای مهرماه امسال تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در 6 سال آینده این تعداد به 16 میلیون و 400 هزار دانش‌آموز برسد و این مهم نشان‌دهنده نیاز آموزش و پرورش به نیروی انسانی توانمند است.

لینک های مرتبط