امروز :

‌بسم رب الشهداء و الصدقین

Image ALt

‌بسم رب الشهداء و الصدقین

‌بسم رب الشهداء والصدقین 

السَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ وَ عَلى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ وَ عَلى اَوْلادِ الْحُسَیْنِ و عَلى اَصْحابِ الْحُسَیْنِ
مَنْ حَاوَلَ اَمْراً بِمَعْصِيَةِ اللّهِ كَانَ اَفْوَتَ لِمَا يَرْجُوا وَ اَسْرَعَ لِمَا يَحْذَرُ».
امام حسين (ع) فرمود: «كسى كه با نيرنگ و معصيت خدا، در پى به‏دست آوردن چيزى رود، كمتر به آنچه اميد دارد مى‏رسد، و زودتر به آنچه مى‏ترسد، دچار مى‏شود».

تاسوعا و عاشورای حسینی فرارسیدن تجلی پیروزی عدالت و رویارویی حق با باطل ‌است، حماسه ای که به خاطر اهداف والا و انسانی اش و ایستادگی در برابر ظلم و ستم در تاریخ ماندگار گردید و محوری برای تحول جهان اسلام شد.

شناختِ اهداف، مقاصد عالی و دلایل قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گسترش آن در جامعه می‌تواند در زنده نگاه داشتن فرهنگ عاشورا و تبیین قیام امام و یارانش و ترویج مکتب عاشورایی نقش موثر و مطلوبی داشته باشد.

با شناخت صحیحِ تمام مولفه های قیامِ عاشورای حسینی می‌توان با استفاده و بهره گیری از ظرفیت عظیم جوانان و عاشقان امام حسین (ع) در راه بصیرت افزایی و معرفت افزایی گام های خوبی برداشت.

اینجانب ضمن تسلیتِ ایام عزای سید و سالار شهیدان به فرزندایشان حضرت ولی‌عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای و خانواده معظم شهدا و جانبازان، این ایام سوگواری  را به همشهریانم در شهرستان های گرمسار آرادان و ایوان کی نیز تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال آرزومندم که گام برداشتن در راه دین و تداوم مکتبِ امام حسین (ع) را برای همه ما مقدر فرماید.
الهی آمین

غلامرضا کاتب
محرم ۱۴۰۰

لینک های مرتبط