امروز :

پیام دکتر کاتب در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری

Image ALt

پیام دکتر کاتب در آستانه انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری

به نام خداوند بخشنده مهربان 

ملت عزیز ایران اسلامی و هموطنان گرانقدر
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات درماه ضیافت الله 

هم اکنون که درآستانه انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری قرارگرفته ایم و مردم شریف ایران اسلامی میخواهند بر طبق حق شرعی و قانونی خود درسرنوشت خویش نقش داشته باشند متاسفانه شاهدیم برخی به دلایل شخصی و فردی تصميم هایی اتخاذ کرده اند که نتیجه آن به صورت مستقیم بر حضور مردم در عرصه انتخابات آزاد و همچنین آینده شهرستان تاثیر گذار خواهد بود.

زیرا مردم به انتخابات اعتقاد دارند نه به انتصابات و  اما متاسفانه این رویه تایید صلاحیت ها قدرت انتخاب مردم را سلب کرده و به نظر میرسد بیشتر تعیین و انتصاب افراد است نه بستری برای شکل گیری انتخابات آزاد.

 چطور میشود در یک شهرستان کوچک بیش از ۶۵٪ از ثبت نام  کنندگان که همه از چهره های متدین، انقلابی و رهرو خط امام و رهبری هستند با برچسب های غلط و نادرست از جمله ضد ولایت فقيه بودن رد صلاحیت میشوند .

 درست است که هیات محترم نظارت بر طبق قانون  همانند شورای نگهبان حق  رد یا تایید کاندیدا را دارند اما میبایست ملاک این رد و تاییدها بر پایه مستندات باشد و برای اینکار به حجت شرعی برسند تا حقی از کسی تضييع نگردد.

چرا برخی برای بدست آوردن کرسی های انتخاباتی و منافع شخصی با ظلم و جفا به مقام معظم رهبری از نام ایشان سوءاستفاده نموده تا به مقاصد خودشان دست یابند و خدمتگزاران به نظام مقدس را با تهمت ضد ولایت فقیه بودن از گردونه انتخابات حذف میکنند تا بتوانند به مقاصد پلید و شوم خود دست یابند.

بنده درطول دو دوره خدمت گذاری به مردم شریف در مجلس شورای اسلامی تنها دو نفر از کاندیدا را آنهم بر مبنا و باستناد عدم تایید مراجع چهارگانه و اداری کشور رد صلاحیت نمودم علیرغم اینکه بسیاری ازدوستان بنده توصیه داشتند که مخالفان سیاسی و انتخاباتی خودمان را رد صلاحیت کنیم اما بنده با خدای خودم عهد بسته بودم، تا زمانی که به حجت شرعی نرسم هیچکس را ازحضور درصحنه رقابت منع نکنم و اعتقاد داشتم این مردم هستند که باید تشخیص بدهند و ما هم میبایست صرفا براساس قانون و نظر مراجع چهارگانه عمل کنیم .

اما حال مسیر انقلاب به کجا میرود که متدین ترین و شاخص ترین افراد در جامعه با برچسب ضد ولایت فقیه و اتهامات دیگر ازصحنه رقابت حذف میشوند مگر بدست آوردن کرسی شهرداری چقدر ارزش دارد که میبایست دوستاران انقلاب را به ضدانقلاب تبدیل کنیم. 

بهتر است ازقدرتمان که توسط ملت به دست ما رسیده و امانتی بیش نیست،  درجهت عزت ملت استفاده کنیم نه در جهت ذبح و بدنامی ملت اما یقین بدانیم ملت ما فهیم و هوشیارند و در زمان مناسب،  پاسخ این نوع رفتار را خواهند داد.

امام  (ره) فرمودند نگذارید انقلاب ما به دست نا اهلان و نامحرمان نظام بیافتد مردم عزیز با درک سیاسی از زمان اجازه ندهیم افراد منافع طلب با کج اندیشی منافع ملت را فدای اغراض شخصی خودشان کنند.

غلامرضا کاتب

لینک های مرتبط