امروز :

برای حفظ نظام و توسعه ایران باید فقط به منافع ملی پرداخت

Image ALt

برای حفظ نظام و توسعه ایران باید فقط به منافع ملی پرداخت

دکتر غلامرضا کاتب با اشاره به برخی سودجویی ها و منفعت طلبی ها در جامعه گفت: افراد سودجو و منفعت طلب زیادی هستند که منافع مردم و منافع انقلاب برایشان مهم نیست، آنها تلاش میکنند با اتصال به جریان های سیاسی‌ صرفا در مسیر کسب پست و مقام گام بردارند و منافع مردم برای انها ارزشی ندارد.

کاتب با اشاره به اینکه این گروه توکلشان از خداوند قطع می‌شود و برای رسیدن به منافع خود به هرکاری دست میزنند و در این راه آبروی مردم و عزت انقلاب هم برایشان معنی ندارد، افزود: قطعا عملکرد این افراد آسیب های جدی به انقلاب اسلامی وارد میکند و این نوع رفتار و کردار هیچ سنخیتی با آرمانهای امام خمینی(ره) و شهدا و تفکرات رهبری ندارد.

وی تصریح کرد: آنها فکر میکنند که در این میدان پیروزهستند در صورتی که پیروزی ظاهری نصیب آنها گردیده و آنها در پیشگاه خداوند و در مقابل مردم ذلیل و بی آبرو هستند.

نماینده پیشین شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای حفظ نظام و توسعه و اعتلای ایران اسلامی به منافع ملی بیاندیشیم و در این راه هزینه کنیم.

وی اذعان داشت : خدمت به مردم در دین مبین اسلام جایگاه بسیار ویژه ای دارد و در برخی روایات در کنار ایمان به خدا از بالاترین خصلت‌ها شمرده شده است به طوریکه امام حسن عسکری علیه‌السلام می‌فرمایند: دو خصلت و حالتی که والاتر از آن دو چیز نیست، عبارتند از: ایمان و اعتقاد به خداوند، نفع رساندن به برادران دینی.

کاتب در ادامه با اشاره به انتشار فیلم "غیر رسمی" از رهبر معظم انقلاب گفت: ضرورت و نیاز پخش دیدارهای رهبری در شرایط فعلی شدیدا احساس می‌شود.

وی با توجه به انتشار این فیلم تصريح کرد:  مردم ما باید بدانند و ببینند گروهی از نخبگان کشور که سرآمد  و برتر در حوزه های مختلف هستند بدون لکنت و با صراحت لهجه با رهبری سخن می‌گویند و گاهی نیز لحن و کلام آنها منتقدانه می‌شود و می‌توانند حرفهای خود را که نشأت گرفته از بازتاب های جامعه است به گوش رهبری  برسانند و ایشان نیز با آرامش این حرفها را می‌شنوند و با لبخند پاسخ میگویند.

وی افزود:  اما جای سوال است که چرا تاکنون نمونه  این دیدارها منتشر نگردیده و چرا این دیدار که برای سال ۱۳۹۶ است را مردم باید در انتهای سال ۹۹ مشاهده کنند در صورتیکه مردم ما با توجه به شرایط موجود در کشور طی دو سه سال اخیر نیاز بیشتری به اینگونه راهبردهای داهیانه داشتند.

وی خطاب به متولیان این امر گفت: انتظار می‌رود پخش اینگونه نشست ها ادامه داشته باشد و قطعا رهبر معظم در سالیان اخیر و به ویژه سال گذشته و امسال با توجه به شرایط سخت کرونا، مشکلات معیشتی مردم، درگیری های موجود بین مجلس و ریاست حمهوری، تحریم ها و....جلسات متعددی را با طیف های مختلف مردمی و نخبگان داشته که میتوان از تمامی بیانات رهبری برای رفع مشکلات شرایط موجود و حل مسایل استفاده کرد.

کاتب اظهار داشت : در شرایط فعلی بیش از هر وقت دیگر توجه به پیام های رهبری و عمل به آن در میان تمام مسئولان و مردم برای برون رفت از مشکلات احساس میگردد.

لینک های مرتبط