امروز :

در حال تهیه یک طرح دوفوریتی برای اصلاح مصوبه دولت هستیم/ از ابتدا مخالف دونرخی شدن بنزین بودیم

Image ALt

در حال تهیه یک طرح دوفوریتی برای اصلاح مصوبه دولت هستیم/ از ابتدا مخالف دونرخی شدن بنزین بودیم

غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ما به دنبال آن هستیم که قیمت بنزین منطقی و متناسب با شرایط اقتصادی باشد گفت: بر این اساس، در حال تهیه یک طرح دوفوریتی هستیم تا مصوبه دولت را اصلاح کنیم؛ راهکار نیز این است که اگر بنا بر دونرخی شدن بنزین باشد، نرخ بنزین سهمیه‌ای 1500 و آزاد حداکثر 2000 هزار تومان تعیین شود.

کاتب با تأکید بر این که ما از ابتدا مخالف دونرخی شدن بنزین بودیم گفت: دلیل این مخالفت آن است که بنزین دونرخی موجب ایجاد فساد در کشور می‌شود و آسیب آن کم‌تر از شرایط فعلی نخواهد بود.

وی افزود: یکی از پیشنهادها این است که نرخ بنزین به طور واحد 1500 تومان تعیین شود.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با تأکید دوباره بر این که مجلس با مصوبه دولت برای افزایش قیمت بنزین موافق نیست گفت: این که مجلس به کدام‌یک از پیشنهادات بر مبنای طرح دوفوریتی مذکور رأی بدهد، روشن نیست و باید تا فردا منتظر بمانیم.

کاتب در پاسخ به پرسشی در خصوص برخی اظهارات مبنی بر بازگشت درآمدهای حاصل از افزایش قیمت بنزین به صورت یارانه به مردم گفت: مردم از ما انتظار افزایش یارانه ندارند؛ انتظار مردم از ما ایجاد ثبات اقتصادی است و افزایش قیمت بنزین ثبات اقتصادی ایجاد نمی‌کند.

وی افزود: مردم از ما می‌خواهند قیمت‌ها و به ویژه قیمت بنزین را کنترل کنیم.

لینک های مرتبط