امروز :

۸ میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی ایوانکی و آرادان مصوب شد

Image ALt

۸ میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی ایوانکی و آرادان مصوب شد

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب عصر پنج‌شنبه در نشست با مدیران مؤسسات فرهنگی و کانون‌ها با حضور وزیر فرهنگ به میزبانی فرهنگسرای تابان گرمسار ضمن بیان اینکه سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیارد تومان به‌منظور تعمیر و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و هنری کشور اعتبار مصوب شده است، ابراز داشت: از این میزان که هشت میلیارد تومان سهم شهرستان‌های گرمسار و آرادان از این محل بوده است که به هرکدام چهار میلیارد تومان تعلق گرفت.

وی ضمن بیان اینکه مجتمع‌ فرهنگی و هنری گرمسار سال ۹۳ کلنگ زنی شده است، افزود: این پروژه هم‌اکنون ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با توجه به استعدادهای خوبی که در حوزه هنری وجود دارد انتظار می‌رود با مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاد این دو مجموعه زودتر به اتمام برسد.

عضو خانه ملت ضمن بیان اینکه در بحث نیروی انسانی کشور میانگین جمعیت از هر ۱۹ نفر یک دانشجو است، ابراز داشت: این آمار در استان سمنان شش نفر و در گرمسار به ازای چهار نفر یک فرد دانشجو است که این رقم و آمار در کشور بی نظری است.

کاتب ضمن بیان اینکه گرمسار دارای ظرفیت‌های بی‌نظیری در سطح کشور است، تصریح کرد: شخصیت‌های فرهنگی بسیاری در گرمسار وجود دارد که نشان می‌دهد توانستیم جوانان خوبی در این بخش تربیت کنیم ولذا هم‌اکنون در دانشگاه ادیبان گرمسار رشته تئاتر وجود دارد.

وی ضمن بیان اینکه گرمسار و آرادان دارای جوانان بسیار فعال، هنرمند و کوشا هستند، افزود: امید به زندگی در کشور ۷۵ سال و در شهرستان گرمسار ۷۹ سال گزارش می‌شود که انتظار می‌رود باوجود همه ظرفیت‌هایی که یاد شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاریگر مؤسسات فرهنگی و هنری استان و شهرستان باشد.

لینک های مرتبط