امروز :

قانون معافیت مدارس از پرداخت هزینه آب، برق و گاز تمدید شد

Image ALt

قانون معافیت مدارس از پرداخت هزینه آب، برق و گاز تمدید شد

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب، صبح دوشنبه در آئین آغاز سال تحصیلی جدید و زنگ مهر و مقاومت به میزبانی دبیرستان پسرانه امام رضا (ع) دوره دوم، ضمن بیان اینکه حمایت از آموزش‌وپرورش یکی از مهم‌ترین سیاست‌های مجلس شورای اسلامی در تصویب لایحه بودجه امسال بود، اظهار داشت: قانون معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب و برق و گاز در سال ۹۸ تمدیدشده است.

وی با تأکید بر لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی بیان کرد: اگر مدرسه‌ای از حد مجاز مصرف انرژی فراتر رود باید هزینه مصرف آن را پرداخت کند.

افزایش ۳ درصدی سهم اعتبارات آموزش‌وپرورش

نماینده مردم گرمسار و آرادان بابیان اینکه سهم اعتبارات آموزش‌وپرورش از بودجه عمومی کشور سه درصد افزایش داشت، اضافه کرد: ۱۰ درصد از اعتبارات بودجه سال ۹۶ به وزارت آموزش‌وپرورش اختصاص داشت که این رقم در سال ۹۸ به ۱۳ درصد افزایش یافت.

کاتب با اشاره به کمک‌های مالی ویژه به وزارت آموزش‌وپرورش بیان کرد: ۵۰ درصد عوارض شرکت گاز برای تقویت اعتبارات آموزش‌وپرورش در سال جاری اختصاص‌یافته است.

وی گفت: بهره‌برداری از ظرفیت ویژه خیران در کمک‌های مالی به اعتبارات آموزش‌وپرورش و تأمین هزینه‌های این وزارتخانه در دستور کار قرار دارد.

لزوم تقویت مهارت‌آموزی در مدارس

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در یک دهه گذشته به ۴۰ درصد رسیده است، تصریح کرد: در سال ۹۸ این نرخ ۴۷ درصد است که این امر لزوم تقویت مهارت‌آموزی به نسل جدید را در بستر مدارس محسوس می‌کند.

کاتب بابیان اینکه در شرایط فعلی راهی جز تلاش برای مهارت افزایی در راستای خوداشتغالی وجود ندارد، یادآور شد: فراگیری یک مهارت توسط هر دانش‌آموز می‌تواند زمینه لازم برای کاهش نرخ اشتغال را در آینده فراهم کند.

وی با اشاره به مشکلات حوزه آموزش‌وپرورش در گرمسار و آرادان نیز تأکید کرد: جذب اعتبارات برای نوسازی مدارس و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این منطقه از اولویت‌های مهم و اساسی است.

دریافت قیر رایگان برای آسفالت مدارس گرمسار و آرادان

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس از دریافت قیر رایگان برای آسفالت و بهسازی مدارس این شهرستان‌ها خبر داد و گفت: حضور خیران در تکمیل پروژه‌های بهسازی و نوسازی مدارس این دو شهرستان بسیار مؤثر است و باید از این ظرفیت بهره‌برداری شود.

کاتب بابیان اینکه نوسازی مدارس تخریبی در اولویت نخست تکمیل پروژه‌ها است، افزود: حفظ امنیت دانش آموزان و استانداردسازی زیرساخت‌های آموزشی از دیگر مسائل اولویت‌دار در این حوزه است.

لینک های مرتبط