امروز :

تکمیل ایستگاه تبادلی قطار حومه‌ای گرمسار و مترو تهران

Image ALt

تکمیل ایستگاه تبادلی قطار حومه‌ای گرمسار و مترو تهران

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب صبح یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات حوزه مسکن و شهرسازی به میزبانی سالن جلسات فرمانداری گرمسار ضمن بیان اینکه قطار حومه‌ای گرمسار سال ۹۴ به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: پنج درصد از این پروژه در حوزه راه‌اندازی ایستگاه تبادلی قطار حومه‌ای و متروی تهران تکمیل‌نشده است و پیگیری برای تکمیل آن در دستور کار قرار دارد.

وی افزایش سرعت ان تقال مسافران از گرمسار به تهران را هدف اصلی تکمیل این پروژه عنوان کرد و افزود: هزینه جابه‌جایی مسافر از گرمسار به پایتخت به حداقل می‌رسد و این امر نقش مؤثری در افزایش جمعیت این شهرستان و افزایش پذیرش دانشجو ایفا می‌کند.

رشد ۸ درصدی جمعیت گرمسار

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس با بیان اینکه رشد جمعیت این شهرستان در دو سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: جمعیت شهرنشین در گرمسار ۵۰ هزار نفر است که با اجرای طرح ایجاد شهر ریل پایه می‌توان این میزان جمعیت را به یک‌میلیون نفر افزایش داد.

کاتب با اشاره به اینکه توافقات با آموزش‌وپرورش برای واگذاری ملک‌های بلااستفاده در دستور کار قرار دارد، اضافه کرد: پروژه ۴۰ واحدی مسکن مهر گرمسار نیمه‌کاره باقی‌مانده است که باید به بنیاد مسکن خیر ساز واگذار شود تا گامی مؤثر در راستای خانه‌دار شدن افراد نیازمند در گرمسار برداشته شود.

وی گفت: با واگذاری این پروژه به بنیاد مسکن هزینه انتقال خدمات زیرساختی مانند آب، برق، گاز و هزینه‌های صدور مجوز شهرداری معاف می‌شوند.

لینک های مرتبط