امروز :

نظام ارجاع پزشکی در استان سمنان اجرایی شد/ سمنان ششمین استان کشور

Image ALt

نظام ارجاع پزشکی در استان سمنان اجرایی شد/ سمنان ششمین استان کشور

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب صبح پنجشنبه در آئین آغاز پروژه آموزشی و سالن کنفرانس بیمارستان معتمدی گرمسار، اظهار داشت: سال گذشته در حوزه بهداشت و درمان ۳۲ میلیارد تومان هزینه شد که این اعتبار در لایحه بودجه سال ۹۸ به ۴۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی بابیان اینکه در بخش تحول نظام سلامت که از سال ۹۳ کلید خورده است، ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه درمان کشور هزینه شده است، افزود: در این راستا ۱۰ میلیون بیمه شده حاشیه‌نشینان کشور افزایش یافت و چهار هزار میلیارد تومان هزینه بخش بهداشت و درمان را نیز به‌تبع در کشور افزایش داد.

کاهش هزینه درمانی مردم

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به اینکه ۸.۵ درصد از هزینه درمانی مردم در چند سال گذشته کاهش‌یافته است، خاطرنشان کرد: تحول عظیمی در حوزه سلامت در چند سال اخیر ایجادشده است که راه‌اندازی پرونده الکترونیکی سلامت مردم ایران را می‌توان مهم‌ترین عامل این تحول دانست.

کاتب بابیان اینکه هم‌پوشانی بیمه‌های کشور ۲۷ درصد کاهش می‌یابد و بخش اعظمی از هزینه‌های سلامت را کاهش می‌دهد، تصریح کرد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت خدمات یکسان به سراسر نقاط ایران ارائه و از خدمات تکراری پزشکی جلوگیری می‌کند.

وی بابیان اینکه راه‌اندازی نظام ارجاع پزشک خانواده در پنج استان کشور انجام شد که سمنان استان ششم است، یادآور شد: پروژه آموزشی و احداث سالن کنفرانس بیمارستان معتمدی گرمسار پنج میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره بهداشت و درمان در گرمسار

نماینده مردم گرمسار و آرادان با تأکید بر لزوم بهره‌برداری به‌موقع از این پروژه خاطرنشان کرد: در گرمسار بخش عظیمی از خدمات پزشکی توسط خیرین ارائه می‌شود.

کاتب تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره بهداشت و درمان در گرمسار در دستور کار دانست و گفت: رفع بلاتکلیفی پنج مرکز خدمات بهداشتی در گرمسار و عمل به تعهدات وزارت بهداشت و درمان در اولویت قرار دارد.

لینک های مرتبط