امروز :

نظام بانکی کشور از بنگاه‌داری اقتصادی خارج شود

Image ALt

نظام بانکی کشور از بنگاه‌داری اقتصادی خارج شود

غلامرضا کاتب عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه افتتاح شعبه بانک ملی در گرمسار، افزود: مجلس شورای اسلامی به دنبال چند مساله در بحث نظام بانکی است که اولین آن، جلوگیری از بنگاه‌داری اقتصادی بانک‌ها در کشور است. 

وی، به ضرورت توجه به اقتصاد تولیدمحور تاکید و بیان کرد: شبکه بانکی با شناخت از واحدهای تولیدی فعال و موثر نسبت به پشتیبانی از آن‌ها اقدام کرده و منابع مالی را در اختیار تولید قرار دهد.

نماینده مردم شهرستان گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنگاه‌داری اقتصادی بانک‌ها آن‌ها را از کارکرد اصلی دور می کند که این مساله به ضرر رونق تولید در کشور است.

وی با اشاره به اینکه سود مرکب از دیگر آسیب‌های نظام بانکی کشور است، تصریح کرد: طرح قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و منتظر تایید شورای نگهبان است که در این طرح مقرر شده کسانی که تسهیلات بانکی دریافت کردند اگر تا بهمن ۹۸ اصل تسهیلات و سود را پرداخت کنند، سود جریمه‌ها و سود مرکب یکجا بخشیده می‌شود.

کاتب با بیان اینکه کارمزد نظام بانکی در کشور نیازمند کاهش است، اضافه کرد: میزان مشکوک‌الوصولی بانک‌های قرض‌الحسنه کمتر از یک درصد است.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی به لزوم حمایت از واحدهای تولیدی و تامین زیرساخت‌های لازم تاکید کرد و یادآور شد: همدلی و همگرایی بین واحدهای صنعتی در شهرک‌ها سبب تحولات اقتصادی این شهرستان‌ها شده و این بخش به زودی بزرگترین قطب صنعتی کشور می‌شود.

لینک های مرتبط