امروز :

رفع کم آبی سمنان نیازمند حمایت ویژه دولت است

Image ALt

رفع کم آبی سمنان نیازمند حمایت ویژه دولت است

غلامرضا کاتب روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سفرهای کاروان تدبیر و امید به استان سمنان در دولت تدبیر و امید مصوبه های خوبی برای رفع چالش کم آبی در استان سمنان تدوین شد که عملیاتی شدن این طرح ها نیازمند عزم مسئولان است.

وی خاطر نشان کرد: توسعه استان سمنان در ابعاد مختلف در گرو رفع چالش کم آبی است و باید در کمترین زمان ممکن طرح های انتقال آب از سایر حوضه ها به سمنان عملیاتی شود.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ظرفیت ایجاد تعداد بیشتر واحد صنعتی و تولیدی در استان سمنان با رفع چالش کم آبی وجود دارد که تحقق این راهبرد در عمل به تامین آب پایدار بستگی دارد.

کاتب اضافه کرد: انتقال آب خزر به سمنان و اجرای طرح های بین حوضه ای در غرب و شرق استان می تواند روند توسعه اقتصادی در منطقه را تسهیل کند.

وی تصریح کرد: یکی از چالش های اساسی در اجرای طرح های توسعه ای در استان سمنان کمبود جمعیت است که با راه اندازی واحدهای صنعتی جدید می توان برای رفع این چالش گام های مثبت برداشت.

نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند سال گذشته زیرساخت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی به خصوص صنعت، معدن و گردشگری استان سمنان فراهم شده که راه اندازی واحدهای تولیدی جدید به عزم و تلاش مسئولان گره خورده است.

لینک های مرتبط