امروز :

تأمین سرمایه اولیه برای اشتغال جوانان در دستور کار قرار دارد

Image ALt

تأمین سرمایه اولیه برای اشتغال جوانان در دستور کار قرار دارد

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب در نشستی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی دفتر خود در گرمسار، ضمن بیان اینکه تأمین سرمایه اولیه برای اشتغال جوانان در دستور کار قرار دارد، تأکید داشت: بر اساس سیاست‌های دولت و کلان مجلس بحث اشتغال در صدر اولویت‌های دو قوا طی سال ۹۷ بوده و برنامه‌ریزی در راستای اشتغال‌زایی با همراهی دولت و مجلس دراین‌باره صورت گرفته است.
وی با اشاره به تصویب طرحی که دولت را موظف به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی می‌کند، بیان داشت: به هر طرح اشتغال‌زایی در مناطق عشایری و روستایی استان سمنان مانند سایر نقاط کشور، تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت و مناسب جوانان پرداخت می‌شود.
بیکاری در گرمسار باقی نخواهیم داشت
این عضو خانه ملت بابیان اینکه این تسهیلات باهدف افزایش ماندگاری روستائیان و ارتقای اقتصادی‌شان پرداخت می‌شود، تأکید داشت: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود می‌تواند به ارتقای اقتصادی، اشتغال، توسعه و حتی رونق تولید و گردشگری بینجامد.
کاتب اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت با بهره شش درصد و تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را مهم‌ترین طرح‌های حمایتی دولت برای جوانان عشایر و روستایی دانست و گفت: ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در روستاها حتی می‌تواند مهاجرت معکوس به این اماکن را نیز منجر شود.
وی درباره گرمسار نیز، توضیح داد: اگر اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی این شهرستان در دستور کار قرار گیرد تا پایان سال جاری نباید در این شهرستان بیکاری وجود داشته باشد.

لینک های مرتبط