امروز :

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی ۶ درصد به طرح‌های روستایی

Image ALt

پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی ۶ درصد به طرح‌های روستایی

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرمسار، غلامرضا کاتب پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اساسی گرمسار در سال 97 بر اساس سیاست‌های دولت و کلان مجلس بحث اشتغال است.
وی با بیان اینکه تأمین سرمایه اولیه برای اشتغال جوانان در دستور کار قرار دارد بیان کرد: طرح تسهیلات اشتغال روستایی و پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت با وام 6 درصد از مهم‌ترین طرح‌های حمایتی دولت در راستای ایجاد اشتغال است.
نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به اینکه طرح در راستای ایجاد اشتغال توافقاتی با بنیاد برکت انجام‌شده است اعلام کرد: به هر طرح اشتغال‌زایی به‌ویژه در مناطق روستایی تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت پرداخت می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در این شهرستان افزود: تا پایان سال 97 بیکاری در شهرستان گرمسار ریشه‌کن می‌شود.
کاتب با بیان اینکه جلوگیری از مهاجرت روستایی از دیگر رویکردهای دولت و مجلس برای رونق تولید و اقتصاد کشور است خاطرنشان کرد: ارائه خدماتی نظیر راه‌سازی موردنیاز مردم روستا نیست بلکه مهم‌ترین عاملی که از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌کند ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در روستاها است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان ابراز داشت: در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار 11 واحد تولیدی در حال فعالیت است و جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای رونق و توسعه فعالیت این منطقه در دستور کار قرار دارد.
نماینده مردم گرمسار و آرادان با بیان اینکه گمرک منطقه ویژه در آینده نزدیک افتتاح می‌شود تصریح کرد: مانعی برای فعالیت و سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه وجود ندارد و زمین به‌صورت اقساطی و نقد واگذار می‌شود.
وی گفت: در این 11 واحد صنعتی بالغ‌بر 900 نفر صاحب شغل شدند که با ورود صنایع بزرگ هر صنعت در این منطقه می‌تواند بیش از 1000 نفر را در گرمسار صاحب شغل کند.

لینک های مرتبط