امروز :

پایان خام‌فروشی سرب با افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور در آرادان

Image ALt

پایان خام‌فروشی سرب با افتتاح بزرگترین واحد مکانیزه تولید سرب کشور در آرادان

به گزارش خبرنگار ایسنا-منطقه سمنان بزرگترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور و فاز اول اکتشاف و بهره‌برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و دکتر رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت صبح امروز شنبه ۱۸ اسفندماه در شهرستان آرادان افتتاح و به بهره‌برداری رسید .

سازمان توسعه منابع انرژی پروژه مهم و استراتژیک تولید سرب و مس را در یک بازه زمانی کوتاه و با هزینه یک‌سوم مشابه خارجی آماده افتتاح و بهره‌برداری کرده است.
اجرای این پروژه مهم در سه فاز سه‌گانه طراحی شده که فاز یک و دو آن مرتبط با زنجیره تولید سرب و فاز سوم آن امروز به افتتاح و بهره‌برداری رسید.

این مجتمع تولیدی قادر است که 200هزار تن باتری فرسوده صنعتی و خودرویی را با دانش روز و مدرن و مطابق استانداردهای ملی و بین‌المللی محیط‌زیست بازیافت کند.

اهمیت این واحد صنعتی از آن رو است که تا پیش از این در کشورمان شاهد خام‌فروشی سرب در بخش معدن بودیم که امروز و با افتتاح این پروژه این موادمعدنی به محصول نهایی تبدیل می‌شود.


همچنین در این واحد صنعتی تازه تاسیس امکان تولید 300میلیون آمپرساعت خوراک ذخیره سازها و 10میلیون دستگاه باتری خودرویی که نیاز کشور است فراهم شده است.

به گزارش ایسنا سمنان، دکتر جهانگیری و وزرای دفاع و صنعت،معدن و تجارت از مراحل تولید مس در مجتمع فجر ۲ بازدید کردن 

لینک های مرتبط