امروز :

حریم شهرهای سمنان بر اساس منافع مردم افزایش نیافته است

Image ALt

حریم شهرهای سمنان بر اساس منافع مردم افزایش نیافته است

به‌گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز پنجشنبه در نشست با چندتن از فعالان اقتصادی گرمسار در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: در برخی مواقع برای ارایه تسهیلات به بخش روستایی استان سمنان به دلیل افزایش حریم شهری با مشکل مواجه می شویم و تا پایان سال 97 برای رفع این مشکلات تصمیم گیری جدی می شود.
وی خاطرنشان کرد: فرایندهای اداری برای ارایه خدمات به بخش صنعت استان سمنان کاهش یابد و با رعایت قوانین برای رونق بخش تولید در کشور گام برداریم.
آشناگر اضافه کرد: مشکل کمبود آب در شهرک های صنعتی گرمسار جدی است و آب مورد نیاز برای صنایع کم آب بر و برای بخش آشامیدنی و بهداشتی این مناطق می بایست تامین شود.
استاندار سمنان تصریح کرد: حفر یک حلقه چاه برای رفع مشکل کم آبی در بخش صنعت گرمسار در دستور کار است و چاه هایی که برای بخش آشامیدنی استفاده نمی شود در بخش صنعت استفاده شود.
وی افزود: دولت متعلق به همه مردم است و استان سمنان نیازمند رشد متوازن است و تمام نقاط استان را باید به یک چشم دید.
آشناگر ادامه داد: شهرستان گرمسار محکوم به توسعه است و رشد جمعیت در این منطقه با توجه به همجورای با مرکز کشور قابل توجه است.
استاندار سمنان اضافه کرد: ظرفیت های قابل توجه اقتصادی در غرب استان وجود دارد و مسئولان باید برای توسعه شهرک‌صنعتی آرادان کمک کنند.
به گزارش ایرنا، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از 38 درصد، در کشاورزی بیش از 14 درصد و تولید ناخالص این استان با رقمی حدود 18.2 درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود 22 درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.
از مجموع 2 هزار و 10 واحد تولیدی فعال در استان سمنان 30 درصد در شهرستان گرمسار مستقر است.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان برای افتتاح چند طرح اقتصادی و عمرانی در هفتمین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر امروز به غرب استان سمنان سفر کرده است. 

لینک های مرتبط