امروز :

بودجه آموزش و پرورش 420 هزار میلیارد ریال پیش بینی شد

Image ALt

بودجه آموزش و پرورش 420 هزار میلیارد ریال پیش بینی شد

به گزارش ایرنا، غلامرضا کاتب روز شنبه در آیین افتتاح مدرسه 6 کلاسه مسلم بن عقیل(ع) گرمسار افزود: 420 هزار میلیارد ریال در بودجه سال آینده سهم آموزش و پرورش است و با تصویب اعتبارها برای رفع مشکلات زیرساختی در این بخش تلاش می شود.
وی خاطرنشان کرد: در سال جاری بودجه آموزش و پرورش از محل بودجه عمومی کشور افزایش قابل توجهی داشت و به بیش از 330 هزار میلیارد ریال رسید.
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آموزش و پرورش محور توسعه پایدار در بخش های مختلف اجتماعی و رفع محرومیت زدایی در کشور است.
وی با اشاره به وضعیت فضای آموزشی نسبت به جمعیت در استان سمنان، افزود: غرب استان سمنان جمعیت پذیر است که این امر ساخت فضاهای آموزشی در این‌ مناطق را ضرورت می بخشد.
کاتب تصریح کرد: در گرمسار و آرادان نرخ تخریب و بازسازی مدارس فرسوده به نسبت دیگر مناطق استان سمنان بیشتر است و تراکم جمعیت دانش آموزی در غرب استان بسیار قابل توجه است.
وی تصریح کرد: رفع مشکلات زیرساختی در بخش آموزش و پرورش باید در اولویت کار مسئولان دستگاه های اجرایی قرار گیرد و این منطقه به دلیل افزایش روزافزون جمعیت به مدارس بیشتری نیاز دارد.
کاتب تصریح کرد: اکنون سه مدرسه خیّرساز در گرمسار و ایوانکی در حال ساخت است و برای سال جاری بیش از 30 میلیارد ریال برای ساخت مدارس در غرب استان تخصیص یافته است.
رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی گفت: در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در مسیر و آرمان های امام راحل قدم برمی داریم و خیّران در ابعاد مختلف برای افزایش رفاه اجتماعی در جامعه تلاش کنند.
به گزارش ایرنا، مهرالله رخشانی فر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به منظور افتتاح مدرسه 6 کلاسه مسلم بن عقیل(ع) گرمسار، کلنگ زنی مدرسه بدر ایوانکی، بازدید از پژوهش سرای گرمسار، کلنگ زنی مدرسه شیخ مفید گرمسار، بازدید از دبستان سمیه آرادان و شرکت در چند نشست تخصصی در برنامه یک روزه به استان سمنان سفر کرده است.
در استان سمنان 793 فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت 653 هزار و 934 متر مربع وجود دارد، 41 درصد کلاس های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و 36 درصد مدرسه ها تخریبی است.

لینک های مرتبط