امروز :

دو راه پیش روی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی از منظر کاتب

Image ALt

دو راه پیش روی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی از منظر کاتب

به گزارش ایسنا-منطقه سمنان، غلامرضا کاتب در شورای اداری مشترک گرمسار و آرادان که در پایان سفر استاندار سمنان به گرمسار برگزار شد اظهار کرد: تحریم‌ها و بحران ارزی ایجاد شده، وضعیت اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه مجلس به دنبال پاسخگویی به مطالبات مردم است افزود: باید برای بودجه آینده دغدغه جدی داشته باشیم.

کاتب بخش عمده مشکلات فعلی را در تحریم‌ها و بحران ارزی امسال دانست و با اشاره به نقش این مشکلات در تولید و اشتغال تصریح کرد: با کاهش واردات مواد اولیه مورد نیاز کشور میزان تولیدات داخلی نیز کاهش پیدا کرده است.

وی از کاهش صادرات در نتیجه این اتفاقات خبر داد و گفت: کاهش صادرات نفت که پیش بینی ما فروش میانگین یک میلیون بشکه است تاثیر مستقیم در اقتصاد ما دارد. 

نماینده گرمسار و آرادان با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی ما بودجه سال آینده است افزود:باید به گونه ای مدیریت کنیم که در مقابل تحریم های ظالمانه آمریکا بتونیم بایستیم و این دوران را هم به خوبی سپری کنیم .

وی با بیان اینکه دو راه بیشتر پیش روی ما نیست اضافه کرد:  یک نگاه این است که هزینه‌های جاری کشور را کنترل و کاهش بدهیم و همزمان دولت را نیز کوچک کنیم و راه دوم افزایش مشارکت سرمایه‌گذاری بخش اقتصادی توسط مردم است . 

این نماینده مردم با بیان اینکه اقتصاد کشور ما به‌خودی خود تورم را خواهد داشت خاطرنشان کرد: بسیاری به ما فشار می‌آورند که مجلس با دولت برخورد کرده و برای کنترل بازار به آن فشار بیاورد.

کاتب با بیان اینکه صادرات نفت ما از 2 میلیون 400 هزار بشکه به یک میلیون رسیده ادامه داد: بخشی از این مشکلات اقتصادی اجتناب ناپذیر است چرا که از یک سو با فشار خارجی و از یک طرف با کاهش میزان در آمد روبرو هستیم.

وی ادامه داد: با این وجود بخشی را می‌توانیم با نگاه مدیریتی اصلاح کنیم به‌خصوص در استان سمنان که میزان مشارکت در سرمایه گذاری ما در استان کمتر از میانگین کشوری است.

لینک های مرتبط