امروز :

موافقت قطعی دانشگاه دولتی گرمسار صادر می‌شود

Image ALt

موافقت قطعی دانشگاه دولتی گرمسار صادر می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب صبح یکشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه دولتی گرمسار به میزبانی فرهنگسرای خورشید تابان این شهر ضمن اشاره به سفر اخیر وزیر علوم به استان سمنان، بیان کرد: بنا بر اعلام وزیر علوم در چهار شهرستان استان سمنان چهار دانشگاه وجود دارد که به‌زودی موافقت اصولی دانشگاه دولتی گرمسار به‌صورت قطعی تبدیل می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه تغییر سربرگ دانشگاه دولتی گرمسار به دانشکده فنی و مهندسی موردقبول نیست، اضافه کرد: دانشجویی که به نام دانشگاه گرمسار ثبت‌نام می‌کند باید به نام دانشگاه گرمسار هم فارغ‌التحصیل شوند و این حق مسلم دانشجویان فارغ‌التحصیل این دانشگاه است.

تخصیص ۵ میلیارد تومان برای دانشگاه گرمسار

نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به بخشی از مشکلات دانشجویان در حوزه تردد و خطوط راه‌آهن قطار حومه‌ای تهران – گرمسار، ابراز داشت: رفع مشکلات دانشجویان و تحقق مطالبات آن‌ها در دستور کار قرار دارد.

کاتب بابیان اینکه افتتاح خط چهارم قطار حومه‌ای تهران – گرمسار نقش مؤثری در ارتقای اقتصادی و سرریز جمعیت دانشجو به این شهرستان ایفا می‌کند، تصریح کرد: با راه‌اندازی خط چهارم این قطار سرعت رفت‌وبرگشت از گرمسار به پایتخت افزایش خواهد یافت.

وی از تخصیص پنج میلیارد تومان اعتبار به دانشگاه دولتی گرمسار خبر داد و اضافه کرد: بهسازی فضای دانشگاه در بخش‌های مختلف آموزشی و خدماتی و سلف پیگیری می‌شود.

اشتغال مهمترین مشکل جوانان

عضو خانه ملت با تأکید بر لزوم فراهم‌سازی و ایجاد بستر لازم برای رشد و تعالی دانشجویان، ابراز داشت: امروز بزرگ‌ترین چالش ایجاد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است چراکه بالاترین نرخ بیکاری را این قشر به خود اختصاص می‌دهد.

کاتب بابیان اینکه عضویت هر دانشجو در شرکت دانش‌بنیان نقش بسزایی در ایجاد اشتغال برای این قشر ایفا می‌کند، تاکید کرد: کارآفرینی و خوداشتغالی در بستر علم و دانش ازجمله رویکردهای مهم ما در این عرصه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رسالت مهم جوانان و به‌ویژه دانشجویان این مرزوبوم در مقابل دشمنان، بیان کرد: دشمنان با ایجاد تحریم‌های اقتصادی به دنبال ترویج تفکرات آمریکایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

ملت ایران هرگز تابع تفکرات غرب نیست

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه تداوم تفکر و اندیشه شهدای دانشجو مهم‌ترین رسالت دانشجویان در این برهه از زمان است، ابراز داشت: تفکری که در ملت بزرگ ایران اسلامی شکل گرفت تفکر استکبارستیزی است، امروز آمریکا می‌کوشد با تحت‌فشار قرار دادن ایران، این ملت سر تعظیم برای آمریکا و زیاده‌خواهی‌های دشمنان فرود آورند.

کاتب بابیان اینکه در قضیه برجام برای منافع ملی کشور مذاکره کردیم و دنیا پذیرفت که ایران اهل مذاکره است، تصریح کرد: ما آمادگی مذاکره در همه صحنه‌ها و عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی راداریم اما اگر آمریکا بخواهد هرلحظه تصمیم بگیرد که ملت ایران تابع تفکرات آن‌ها باشند، موردقبول نیست.

وی افزود: روزی که آمریکا از برجام خارج شد و تحریم‌های ناجوانمردانه را علیه ما منعقد کرد روز ذلت استکبار جهانی بود و به جهانیان ثابت شد ملت ایران ملتی هوشمند و بیدار و آگاه هستند و ترامپ رفتار احمقانه دارد.

نماینده گرمسار و آرادان با اشاره به نقش سازمان ملل و عدم تابعیت آمریکا از قوانین بین‌المللی، ابراز کرد: همه باید تابع قوانین این سازمان باشند و این درحالی‌ است که گروه‌های مختلفی در حال شکل‌گیری برای ایستادگی مقابل تروریست‌ها و داعش است تا از این طریق وحدت ایجاد شود.

لینک های مرتبط