امروز :

برنامه ششم توسعه به دنبال کاهش ۲۵ درصدی آسیب‌های اجتماعی است

Image ALt

برنامه ششم توسعه به دنبال کاهش ۲۵ درصدی آسیب‌های اجتماعی است

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب ظهر پنجشنبه در همایش مبارزه با اعتیاد و ایدز به میزبانی تالار آفتاب دانشگاه آزاد گرمسار ضمن بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه هر کشور نیروی انسانی آن به شمار می‌رود، ابراز داشت: دولت مکلف است برای کاهش ۲۵ درصدی آسیب‌های اجتماعی تا پایان برنامه ششم توسعه برنامه‌ریزی کند و این امر در دستور کار قرار گیرد.

وی ضمن بیان اینکه آمارها حاکی از وجود آسیب‌های اجتماعی متعدد در کشور است، اضافه کرد: امروز بزرگ‌ترین رسالت مردم و اقشار مختلف جامعه توجه و برنامه‌ریزی برای کنترل و پیشگیری آسیب‌های اجتماعی است.

فقر و بیکاری عامل اعتیاد

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس ضمن بیان اینکه برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور فصل جدیدی در برنامه ششم توسعه پیش‌بینی‌شده است، ابراز داشت: در این راستا دولت باید در حوزه اجتماعی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تا پایان برنامه ششم توسعه بالغ‌بر ۲۵ درصد از آسیب‌های اجتماعی در کشور کاهش یابد.

کاتب ضمن اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در ابعاد مختلفی ازجمله کودکان کار، بیماری‌های مزمن روحی و روانی، اعتیاد، فساد و فحشا و غیره است، اذعان کرد: اعتیاد یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی است که در جامعه امروزی به‌شدت با آن درگیر هستیم.

وی فقر و بیکاری را عامل اصلی بروز اعتیاد در افراد دانست و اضافه کرد: محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال راهبرد اساسی برای مقابله با اعتیاد است و خانواده‌ها باید آسیب‌های اجتماعی که می‌تواند در جوانان نفوذ کند به فرزندان خود بیاموزند و از عواقب این آسیب‌ها هوشیار باشند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس بابیان اینکه هوشیاری و آموزش به نسل جوان کمک می‌کند تا درگیر این آسیب‌ها نشوند، تصریح کرد: باید فرهنگ و تفکر اشتغال را در جامعه احیا کنیم تا از ابتلا جوانان به اعتیاد و نفوذ سایر آسیب‌های اجتماعی پیشگیری شود.

لینک های مرتبط