امروز :

سهم دولت در هزینه اجرای طرح‌های آبیاری نوین افزایش یابد

Image ALt

سهم دولت در هزینه اجرای طرح‌های آبیاری نوین افزایش یابد

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب شامگاه سه‌شنبه در مراسم افتتاح هم‌زمان طرح‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و آردان با حضور حجتی وزیر جهاد، بابیان اینکه افزایش سهم دولت در اجرای طرح‌های آبیاری تحت‌فشار یک ضرورت است، تأکید کرد: در حوزه آبیاری تحت‌فشار سهم دولت بالغ‌بر ۵۰ درصد است لذا اگر دولت سهم خود را در این راستا افزایش دهد اجرای پروژه‌ها پررنگ‌تر خواهد شد و به کشاورزان نیز کمک بیشتری می‌شود.

وی در دیگر بخش سخنان خود بابیان اینکه تحقق وعده‌ها و تعهدات رئیس‌جمهور در سفرهای گذشته اولویت باشد، افزود: انتقال بخشی از پساب تهران به ایوانکی استان سمنان در راستای رفع بخشی از مشکلات آب‌رسانی به این منطقه یکی از مطالبات مردم شهرستان گرمسار و ایوان کی است که در این راستا نیازمند صدور مجوز هستیم.

عضو خانه ملت با اشاره به نقش چشمگیر عشایر گرمسار در زنجیره تولید، یادآور شد: راه‌اندازی شهرک گلخانه‌ای در عشایر از دیگر طرح‌هایی است که در این شهرستان دنبال می‌شود و ما معتقد هستیم که با تحقق این هدف چرخه تولید که نیاز اولیه مردم است، ایجاد می‌شود.

کاتب بابیان اینکه عشایر ما برای تأمین مراتع هزینه گزافی می‌پردازند و این باید در راستای قانون ممیزی مراتع رفع شود، ابراز کرد: منابع طبیعی متعلق به بیت‌المال است و باید در راستای چرخه تولید صرف شود.

وی ابراز داشت: در سفر رئیس‌جمهور دو میلیارد تومان برای کانال‌های سوم و چهارم آب کشاورزی این شهرستان تخصیص‌یافته است.

لینک های مرتبط